club show 2011


GRÄFSNÄS

den 1 maj
i samarbete med Phalénesällskapet
Domare: Ann-Christine Johansson

BIS

Gastone Del Colle Degli Ulivi

BIM
Nord uch Honey Queen`s Gelsomina


BIR valp
Honey Queen`s Opus

BIM valp

Bamse`s Angel

VALPAR


HANAR:


Honey Queen´s Opus
e. Such Lyssanängens Sirocco u. Such Honey Queen´s Olympia
Uppf/äg: Annika Hjälm, Lövstabruk
BIR valp

TIKAR:

Bamse`s Angel 

e. Nord uch Honey Queen`s Siciliano u. Such Kamajakin AnnaStiina

Uppf/äg: A. Fundin, Östervåla
BIM valp


HANAR


UNGHUND


Gastone Del Colle Degli Ulivi 

e. Itch ww-8 Only e. Nina

Uppf: Roberto Francini, Italien

Äg: Suzanne Lindskog och Runar Herbertsson, Vårgårda.

1:a hp bästa hane BIR/BIS


ÖPPEN KLASS


Alkemillas Gabriel
e. Such Franz Del Monte Frondoso u. Rosenbuskens Desire

Uppf: C. Ekström, Norge
Äg: A. Hjälm, Lövstabruk

1:a hp 2 bästa hane


CHAMPIONKLASS

Seuch Ufo Del Birocciaio 

e. Zenzero Della Genzianella u. Tata

Uppf. Antonio Crepaldi, Italien

Äg: Suzanne Lindskog och Runar Herbertsson, Vårgårda.

1:a hp 3 bästa hane



TIKAR


JUNIORKLASS


Honey Queen´s Jessamin

e. Alkemillas Gabriel u. Honey Queen´s Jenna

Uppf: A. Hjälm, Lövstabruk

Äg: A. Fundin, Östervåla

1:a hp 4 Bästa tik

Mosjöns Fiorella
e. Such Ufo Del Birocciaio u. Such Fjughalls Vivace Caressa

Uppf/äg: Suzanne Lindskog och Runar Herbertsson, Vårgårda.

2:a hp


Vaganza 

e. Velveteyes Lovely Hugo u. Rosbos Verona

Uppf: Kitte Lilleberg, Skinskatteberg

Äg. Janne Forslund, Göteborg
3:a hp


Mosjöns Farina 

e. Such Ufo Del Birocciaio  u. Such Fjughalls Vivace Caressa

Uppf: Suzanne Lindskog och Runar Herbertsson, Vårgårda.

Äg: Synöve Böhle, Norge

4:a


ÖPPEN KLASS


Jockums Filippa 

e. Such Mosjöns Bonnatti u. Skymningens Doria

Uppf/äg: Anna-karin Falk, Årjäng

1:a hp 2 bästa tik


Jockums Frida 

e. Such Mosjöns Bonnatti u. Skymningens Doria

Uppf: Anna-karin Falk, Årjäng

Äg:Lisa Abrahams, Alingsås

2:a


Skymmningens Doria 

e. Lupetto Del Monte Frondoso u. Skymningens Contessa

Uppf: Maud Pettersson-Nidmark, Ramnäs

Äg:Anna-karin Falk, Årjäng

3:a


CHAMPIONKLASS


Nord uch Honey Queen´s Gelsomina 

e. Lampodegenio Dell Antica Etruria u. Mirabella Dell Antica Etruria

Uppf: A. Hjälm, Lövstabruk
Äg: M. Andersson, Östhammar
1:a hp BIM


Seuch Honey Queen`s Milano 

e. Multi ch Skymningens Pajazzo u. Mirabella Dell Antica Etruria

Uppf/äg A.Hjälm, Lövstabruk
2:a hp 3 bästa tik

Dk uch Seuch Mosjöns Caramia 

e. Lupetto Del monte Frondoso u. Such Fjughalls Vivace Caressa

Uppf/äg: Suzanne Lindskog och Runar Herbertsson, Vårgårda
3:a hp


VETERANKLASS


Seuch Fjughalls Vivace Caressa 

e. Cingaro`s Mikael u. Skymningen`s Bianchina

Uppf:Inger Fjugstad, Nossebro

Äg:Suzanne Lindskog och Runar Herbertsson, Vårgårda.

1:a hp


Murbräckans Cosmonova

e. ITch Enea Dell`Antica Etruria u. Filuse Dell`Antica Etruria

Uppf: C. Hofgren, Örsundsbro

Äg: Erika Lundkvist, Tollered

2:a hp


CLUB SHOW 2011